معرفی کتاب ” طبل حلبی ” + دانلود کتاب و فیلم

گونترگراس در سال 1927 در گدانسک لهستان متولد شد و در 15 سالگی برای گریز از محیط تنگ و فقیرانه ی خانوادگی به ارتش هیتلری پیوست و در 17 سالگی به لشکر دهم توپخانه ی اس.اس فراخوانده شد و پس از مجروح شدن در 8 مه 1945 به اسارت نیروهای آمریکایی درآمد و تا 24 آوریل 1946 در بازداشگاه بود.

گونترگراس در 33 سالگی (سال 1959) طبل حلبی را منتشر کرد. او در سال 1999 جایزه ادبی نوبل را دریافت نمود.

داستان طبل حلبی درباره ی کودک سه ساله ایست که در سه سالگی و زمانی که مادش یک طبل حلبی برای تولدش به او می دهد تصمیم می گیرد رشد نکند و با قد 123 سانتی متری بدون تغییر می ماند. در کتاب از وقایع شکل گیری نازی ، جنگ ، شکست آلمان هیتلری و وقایع بعد از آن به طور ملموسی سخن می گوید.

ما در این کتاب برخورد فاتحان جنگ با مردم بازمانده ی جنگ را به طور قابل لمسی مشاهده میکنیم و در می یابیم که وضعیت برای مردم عادی چقدر عذاب آور و دشوار بوده است !

فیلمی که از طبل حلبی ساخته شد ، بعدا “نخل طلایی” و “ اسکار ” را دریافت کرد.

[button type=”bd_button btn_large” url=”http://hamdastani.com/wp-content/uploads/2017/10/TableHalabi.pdf” target=”on” button_color_fon=”#3fc2da” button_text_color=”#ffffff” ]دانلود کتاب طبل حلبی ترجمه ی سروش حبیبی[/button]

[button type=”bd_button btn_large” url=”http://dl.topfilm.pw/1/Private/03/Die.Blechtrommel.1979.My-Top250_Org.mkv” target=”” button_color_fon=”#3fc2da” button_text_color=”#ffffff” ]دانلود فیلم[/button] | [button type=”” url=”http://s1.topfilm2.xyz/uploads/Sub/02/Die.Blechtrommel.1979.rar” target=”” button_color_fon=”#f82121″ button_text_color=”#ffffff” ]دانلود زیرنویس[/button]

 

علی قنبری کاکاوندی

در حال حاضر پزشک عمومی هستم و متولد سال 1339. از 14 سالگی داستان نویسی را شروع کردم و تا 18 سالگی چندین داستانم در نشریات دانش آموزی (در تهران) و دانشجویی (دانشکده ی علوم کرمانشاه) و در جاهای دیگر به صورت متفرقه چاپ شد و با وقفه ای طولانی مدت از سال 88 مجددا شروع به نوشتن کردم که درسال 94 به صورت مجموعه داستانی با عنوان "عاقبت یک رویا" چاپ شد.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *