معرفی رمان آناکارنینا اثر لئون تولستوی

بعد از مدت ها “آناکارنینا” نوشته لئون تولستوی را خواندم و واقعا لذت بردم. در این کتاب تولستوی چه هنرمندانه جامعه ی اشراف روسیه را توصیف کرده است! و بسیار هنرمندانه بدون پرده دری روابط مردان و زنان را به تصویر کشیده است. داستان با به خطر افتادن زندگی مردی که در قید و بند خانواده نیست و بسیار خوش گذران است (“اوبلانسکی”) شروع میشود که آناکارنینا خواهر مرد برای نجات زندگی آنها وارد داستان میشود. همزمان با آن “لهوین”(مردی پاک و نجیب) ، دوستش ، که عاشق خواهر زن او(“کیتی”) شده برای خواستگاری می آید. از بخت بد در همین موقع برای کیتی خواستگار دیگری می آید(“ورونسکی”)  که جوان ، خوشتیپ و افسر ارتش است. و کیتی به خاطر او جواب رد به لهوین می دهد ؛ اما با مواجه شدن آناکارنینا با ورونسکی و علاقه ای که بین آنها به وجود می آید انگار خداوند آناکارنینا را مامور جدا کردن ورونسکی از کیتی می کند که با وجود تباه شدن زندگی آناکارنینا ، زندگی تازه ای برای کیتی و لهوین ایجاد می شود. آنها ازدواج میکنند ، بچه دار می شوند درحالی که آناکارنینا خودکشی میکند.

فیلم های متعددی از آناکارنینا از دوره ی سینمای صامت تا چند سال اخیر ساخته شده است. که آخرین فیلم (سال2012) با وجود فیلمبرداری و جلوه های ویِژه ی زیبا به نظر می رسد که بریده بریده است و اگر کسی رمان را نخوانده باشد بعید است که فهم کاملی از داستان پیدا کند.


دانلود رمان آناکارنینا جلد اول

دانلود رمان آناکارنینا جلد دوم


دانلود فیلم Anna Karenina 2012

علی قنبری کاکاوندی

در حال حاضر پزشک عمومی هستم و متولد سال 1339. از 14 سالگی داستان نویسی را شروع کردم و تا 18 سالگی چندین داستانم در نشریات دانش آموزی (در تهران) و دانشجویی (دانشکده ی علوم کرمانشاه) و در جاهای دیگر به صورت متفرقه چاپ شد و با وقفه ای طولانی مدت از سال 88 مجددا شروع به نوشتن کردم که درسال 94 به صورت مجموعه داستانی با عنوان "عاقبت یک رویا" چاپ شد.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *